125 TL ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ!

İade Rehberi


 

Sipariş İptali | İade | Değişim Cayma Hakkı

 

Ürünü nasıl iade edeceğim?

İade veya değişim sürecini başlatabilmek için; 

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; “Hesabım>İade Taleplerim” bölümünden “Yeni Talep Oluştur” butonuna basarak açılan ekran üzerinde sipariş numaranızı ve “Para İade Tipi” alanından “Para İadesi”, “Hediye Çeki” veya “Değişim” seçeneklerinden birini seçin, varsa ilgili notlarınızı girin ve “Kaydet” butonuna basarak talebinizi oluşturun. İade sürecinizi yine bu bölümden takip edebilirsiniz. Web sitemiz üzerinde ki iletişim sayfamızda paylaşılan adrese, size belirtilen anlaşmalı kargo firması ile gönderim yaparak kargo firmasından kargo takip numarasını temin ediniz. “Hesabım>Destek Taleplerim” bölümünden isim, soyisim, sipraiş no ve ilgili kargo takip numarasını girerek gönderiniz. İade talebiniz onaylandıktan sonra ürün bedeli, kullandığınız ödeme yöntemi doğrultusunda kredi kartınız, banka kartınız üzerinden veya EFT/Havale ile tarafınıza iade edilecektir.

Misafir Kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız; tüm sayfalarımızın alt tarafında “Müşteriler” bölümünün içerisinde “Misafir Kullanıcı” sayfasına giriş yaparak “İptal/İade/Değişim Bildirimi” linkine tıklayınız. Açılan formda İsim, e-posta, telefon numarası, talep ("İade Talep Et" seçimini yapınız.) ve iade talebiniz ile ilgili mesajınızı yazarak gönder butonuna basın ve talebinizi oluşturun. Talebinizi oluşturduktan sonra size onay e-postası tarafımızdan gönderilecektir. Bu doğrultuda kargolama işlemini gerçekleştiriniz. Kargo takip numarasını yine “Misafir Kullanıcı” bölümünde bulunan “İptal/İade/Değişim Bildirimi" sayfasında açılan form üzerindeki "Talep" bölümünden "Kargo Takip No Bildir" seçimini yaparak tarafımıza bildiriniz. Ürün elimize ulaştıktan sonra ürün bedeli, kullandığınız ödeme yöntemi doğrultusunda kredi kartınız, banka kartınız üzerinden veya EFT/Havale ile tarafınıza iade edilecektir.

Not: Müşteri iade hakkını kullanması durumunda iade edilecek tutar, gidiş ve dönüş kargo tutarı kesintisi yapılarak hesaplanır.

Taksitli yaptığım alışverişin iadesi neden taksitli yapılıyor?

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka uygulamaları nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme yaptım, farklı şekilde para iadesi olur mu?

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Sadece satın alma sırasında kullandığınız ödeme yöntemi doğrultusunda iade işlemi gerçekleşir. Diğer metotlarla para iadesi almak mümkün değildir. 

Not: Para iadesi yerine daha sonra yapacağınız alışverişlerinizde kullanılmak üzere “Hediye Çeki” talebinde bulunabilirsiniz. Hediye çekine dönüştürülen iadeler tekrar para iadesine dönüştürülemez. Fakat Hediye Çeki ile alınan ürünlerde tekrar iade veya değişim işlemleri yapılabilir. İade işlemi tekrar Hediye Çeki olarak yapılır.

Hediye çeki ile aldığım ürünü iade veya iptal edersem hediye çekini tekrar kullanabilir miyim?

Hediye çeki kullanılarak alınan ürünlerin iade veya iptalinde sepetin tamamının iade veya iptal edilmesi gerekir. Kullanım süresi devam ediyorsa hediye çeki hesabınıza tekrar yüklenir. Kısmi iade ve hediye çekinin son kullanım süresi geçtikten sonra yapılan iptal ve iade işlemlerinde hediye çeki tekrar yüklenmez.

 

Önemli Not: Kampanya şartlarına bağlı olarak hediye çeki iade durumu değişiklik gösterir. Bazı hediye çekleri para puanlar ile oluşturulur. Bazıları ise ürün kampanyaları kapsamında hesabınıza ya doğrudan ya da alışverişinize istinaden yüklenir.

Hediye Çeki ile alınan ürünleri tekrar iade edebilir miyim?

Hediye Çeki ile alınan ürünlerde tekrar iade veya değişim işlemleri yapılabilir. İade işlemi tekrar Hediye Çeki olarak yapılır.

Para İadesi yerine Hediye Çeki oluşturdum. Bu hediye Çeki yerine tekrar Para İadesi alabilir miyim?

Hediye çekine dönüştürülen iadeler tekrar para iadesine dönüştürülemez.

Para iadesi yerine başka ürün alabilir miyim?

“Hesabım>İade Taleplerim” bölümünden “Yeni Talep Oluştur” butonuna basarak “Hediye Çeki” oluşturabilirsiniz.  Para iadesi yerine oluşturduğunuz “Hediye Çeki” ile dilediğiniz zaman farklı bir ürün satın alabilirsiniz.

Taksitli alışverişimin iadesi nasıl yapılır?

Taksitli yapılan alışverişlerin iadeleri, banka uygulamaları nedeni ile taksit süresi ve ilgili taksit tutarlarına göre yapılır. Taksitli siparişlerde iade yapıldığında kartınıza tek seferde ödeme yapılarak toplam işlem tutarı kadar limit açılır. Banka işlem ve süreçlerine göre ekstrenizde artı/eksi bakiye olarak görebilirsiniz.

Ürün arızalı / hasarlı / eksik / farklı ise nasıl iade edebilirim?

Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. 

Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz. 

Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun zitavo.com veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız. 

Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz. 

İade veya değişim sürecini başlatabilmek için; 

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; “Hesabım>İade Taleplerim” bölümünden “Yeni Talep Oluştur” butonuna basarak açılan ekran üzerinde sipariş numaranızı ve “Para İade Tipi” alanından “Para İadesi”, “Hediye Çeki” veya “Değişim” seçeneklerinden birini seçin, varsa ilgili notlarınızı girin ve “Kaydet” butonuna basarak talebinizi oluşturun. Ayrıca İade sürecinizi yine bu bölümden takip edebilirsiniz. İade talebiniz onaylandıktan sonra ürün bedeli, kullandığınız ödeme yöntemi doğrultusunda kredi kartınız, banka kartınız üzerinden veya EFT/Havale ile tarafınıza iade edilecektir.

 

Misafir Kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız; tüm sayfalarımızın alt tarafında yer alan "Müşteriler" bölümünün içerisinde “Misafir Kullanıcı” sayfasına giriş yaparak “İptal/İade/Değişim Bildirimi” linkine tıklayınız. Açılan form üzerinde isim, e-posta, telefon numarası, talep ("İade Talep Et" seçimini yapınız.) ve ilgili mesajınızı yazınız. Ardından "Gönder" butonuna basarak talebinizi oluşturun. Talebinizi oluşturduktan sonra size onay e-postası tarafımızdan gönderilecektir. Bu doğrultuda kargolama işlemini gerçekleştiriniz. Kargo takip numarasını yine “Misafir Kullanıcı” bölümünde bulunan “İptal/İade/Değişim Bildirimi" sayfasında açılan form üzerindeki "Talep" bölümünden "Kargo Takip No Bildir" seçimini yaparak tarafımıza bildiriniz.  Talebinizin durumu ile ilgili bilgi, zitavo.com tarafından alışverişiniz esnasında girdiğiniz e-postanıza gönderilecektir.

Ürün bilgilerinde "İade Olamaz" diye belirtilmiş. Ürün gerçekten iade olmuyor mu?

Ürün sayfasında iptal/iade/değişim şartları bölümünda "İade Olmaz" diye yazılmış olsa bile tüketici haklarını göz önünde tutularak iade talebiniz alınmaktadır.

Alıcı, zitavo.com’a iade talebinde bulunduğu halde ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, hijyen açısından iadesi uygun olmayan ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamamaktadır. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.) 
-Her türlü yazılım ve programlar 
-DVD, VCD, CD ve kasetler 
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) 
-Hür türlü kozmetik ürünleri 
-Telefon kontör siparişleri

Ürün iade ederken zitavo.com adresini nereden kontrol edebiliriz?

Anasayfa içerisinde alt bölümde yer alan iletişim linkinden adres bilgilerimize ulaşarak iade edeceğiniz ürünü gönderebilirsiniz. 

Ürüne zarar verilmesi durumunda alıcı Cayma Hakkını kullanıp ürünü iade edebilir mi?

İlgili Kanun ve yönetmelikler çerçevesinde, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı, Cayma Hakkının kullanılmasına engel olmamakla beraber ürünün değerinin azalması veya iadenin imkansızlaşması, alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı zitavo.com’a tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, zitavo.com zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına karşı alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir. Mesafeli Satış Sözleşmesini Gör

 

Ürünü iade ettim, kargo takip numarasını hatırlayamıyorum. Ne yapmalıyım?

Kargo takip numarası, iade ürünü gönderdiğinizi belgelemek için gerekli olup kargoda herhangi bir sorun çıkması durumunda zitavo.com’un sorgulama yapabilmesi için gerekir. 

İade edilen ürünün takip numarasını unuttuğunuz zaman kargo firmasıyla irtibata geçmeniz ve iade talebiniz onaylandıktan sonra tarafımıza üye iseniz; “Hesabım>Destek Taleplerim” bölümünden, misafir kullanıcı iseniz “Misafir Kullanıcı” sayfasında çıkan “İptal/İade/Değişim Kargo No” linkine tıklayarak açılan sayfada ilgili alanları doldurarak bildirimde bulunmanız gerekmektedir.

Ürünün paketine zarar verdim, yine de iade yapabilir miyim?

İlgili Kanun ve yönetmelikler çerçevesinde, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı, Cayma Hakkının kullanılmasına engel olmamakla beraber ürünün değerinin azalması veya iadenin imkansızlaşması, alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı zitavo.com’a tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, zitavo.com zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına karşı alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir. Mesafeli Satış Sözleşmesini Gör

İade başvurusu yaptım, iptal edebilir miyiz?

Üye iseniz; “Hesabım>Destek Taleplerim” bölümünden sipariş numaranız ile birlikte iadenin iptali için talep oluşturabilirsiniz. 

Misafir Kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız; tüm sayfalarımızın alt tarafında yer alan "Müşteriler" bölümünün içerisinde “Misafir Kullanıcı” sayfasına giriş yaparak “İptal/İade/Değişim Bildirimi” linkine tıklayınız. Açılan form üzerinde isim, e-posta, telefon numarası, talep ("İade Talebinden Vazgeç" seçimini yapınız.) ve ilgili mesajınızı yazınız. Ardından "Gönder" butonuna basarak talebinizi oluşturabilirsiniz.

İade edeceğim ürünü nasıl göndermem gerekiyor?

Ürünü kargoya teslim etmeden önce, iyi şekilde paketlediğinizden emin olun. Baloncuklu poşet, köpük gibi koruyucu maddelerle birlikte ürünleri uygun bir kutu içine koymak, en güvenli kargolama yoludur. 

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; “Hesabım>İade Taleplerim” bölümünden “Yeni Talep Oluştur” butonuna basarak açılan ekran üzerinde sipariş numaranızı ve “Para İade Tipi” alanından “Para İadesi”, “Hediye Çeki” veya “ Değişim” seçeneklerinden birini seçin, varsa ilgili notlarınızı girin ve “Kaydet” butonuna basarak talebinizi oluşturun. Ayrıca İade sürecinizi yine bu bölümden takip edebilirsiniz. İade talebiniz onaylandıktan sonra ürün bedeli, kullandığınız ödeme yöntemi doğrultusunda kredi kartınız, banka kartınız üzerinden veya EFT/Havale ile tarafınıza iade edilecektir.

Misafir Kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız; tüm sayfalarımızın alt tarafında yer alan "Müşteriler" bölümünün içerisinde “Misafir Kullanıcı” sayfasına giriş yaparak “İptal/İade/Değişim Bildirimi” linkine tıklayınız. Açılan form üzerinde isim, e-posta, telefon numarası, talep ("İade Et" seçimini yapınız.) ve ilgili mesajınızı yazınız. Ardından "Gönder" butonuna basarak talebinizi oluşturun. Talebinizi oluşturduktan sonra size onay e-postası tarafımızdan gönderilecektir. Bu doğrultuda kargolama işlemini gerçekleştiriniz. Kargo takip numarasını yine “Misafir Kullanıcı” bölümünde bulunan “İptal/İade/Değişim Bildirimi" sayfasında açılan form üzerindeki "Talep" bölümünden "Kargo Takip No Bildir" seçimini yaparak tarafımıza bildiriniz.  Talebinizin durumu ile ilgili bilgi, zitavo.com tarafından alışverişiniz esnasında girdiğiniz e-postanıza gönderilecektir. Ürün elimize ulaştıktan sonra ürün bedeli, kullandığınız ödeme yöntemi doğrultusunda kredi kartınız, banka kartınız üzerinden veya EFT/Havale ile tarafınıza iade edilecektir.

İade talep ettim, nereden takip edebilirim?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; “Hesabım>İade Taleplerim” menüsündeki ilgili talebinize giriş yaparak takip edebilirsiniz.

 

Misafir kullanıcıysanız; “Misafir Kullanıcı” sayfasında çıkan “Sipariş Takibi" linki üzerinden açılan sayfaya alışverişinizde kullandığınız e-posta adresinizi ve tarafınıza daha önce alışverişinize istinaden e-posta ile gönderilen sipariş numaranızı girerek ilgili siparişinizin takibini yapabilirsiniz.

İadeyi iptal ettim, tekrar iade için başvurabilir miyim?

Tekrar iade talebinde bulunabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.